Kontakt

ilona

Ilona Krunčíková

- akreditovaná cvičitelka jógy

- masáže SHIATSU a jiné

- terapie SRT

- osobní konzultace a semináře

Tel.: 605 988 539

Masážní studio NA VÝSLUNÍ
Za Tratí 1891, Náchod

kontaktní formulář

Shiatsu

shiatsu img

Shiatsu je japonská masážní technika, která pracuje s akupunkturními dráhami a body známými z tradiční čínské medicíny. Shiatsu terapeut pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v těchto drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla.

Terapeutické účinky Jógy

Jóga vede k uvolnění nadměrného napětí v těle. Toto napětí má negativní vliv nejen na fyzický, ale i psychický stav člověka. Cvičení jógy je vědomě řízený pohyb, který si cvičící plně uvědomuje. Techniky jógy mohou významně pomoci při pročištění celého organizmu a napomáhají prevenci mnoha onemocnění.

Jak  probíhá cvičení  jógy

  • Na začátku cvičení využíváme dynamická cvičení, která vedou k zahřátí organizmu a nastavení správných pohybových stereotypů.
  • Protahovací a posilovací cviky slouží k nápravě svalové nerovnováhy.
  • Jógové pozice celkově ovlivňují pohybový aparát i orgánové soustavy.
Z počátku se cvičící seznamuje se svým stavem a možnostmi. Protahuje zkrácené a posiluje ochablé svaly. Seznamuje se s nastolením správného držení těla. Postupně přidává i nápravu pohybových stereotypů a celkového řízení pohybu. Při cvičení se pohyb těla harmonizuje s klidným dechem.
Jógový pohyb je vědomě řízený. Cvičící si každý pohyb uvědomuje a snaží se o jeho harmonizaci. Tím se odbourávají staré stereotypy pohybu a staré pohybové vzorce v centrální nervové soustavě.
Cílem je nastolení komplexní harmonie a zdraví organizmu. Relaxační techniky vedou k harmonizaci celého organizmu.

Jóga  nám  může  pomoci  s  mnoha  problémy

například s problémy pohybového aparátu, s astmatem, artrózou, osteoporózou, upravuje tlak krve, zpevňuje cévy a žíly, upravuje lymfatický systém, dýchání, ženské problémy a mnoho dalších...

Jóga a artróza : pravidelným jógovým cvičením můžeme významným způsobem předejít kloubním potížím, zmírnit je, či dokonce odstranit. Nejen zkvalitnit stav kloubů, ale i celkový stav pohody a duševní svěžesti.

Jóga a osteoporóza: při cvičení jógy se zlepšuje smysl pro rovnováhu a tím zmírnit riziko pádů. Posilujeme ochablé svalstvo, ovlivňujeme centrální nervový systém.

Jóga a páteř : jóga je pro své principy ideálním způsobem pro rehabilitaci

Jóga a stárnutí: cvičení celkově harmonizuje funkce našeho těla, tím navozují příjemný pocit tělesné i duševní pohody a napomáhají příjemnému prožívání života.

Jóga a relaxace: relaxační techniky vedou k harmonizaci celého organizmu. K fyzickému i psychickému uvolnění, zvýšené schopnosti čelit stresovým situacím, k posílení sebedůvěry a zvýšené schopnosti koncentrace.

Jóga a dýchání: velmi významné je působení na vnitřní orgány a na nervový systém. Odbourávání nesprávných stereotypů dýchání můžeme v krátké době dosáhnout pozitivních změn nejen ve fyzické kondici, ale i v prohloubení duševní rovnováhy.

 

Cvičení jógy je vhodné pro děti, všechny věkové kategorie a  především je to vhodné a ohleduplné pro těhotné ženy.

Zvu vás ke cvičení jógy v Náchodě a v Červeném Kostelci.

Copyright © 2020 Pohlazení Na Výsluní - Ilona Krunčíková

Webovky Pro Vás