Kontakt

ilona

Ilona Krunčíková

- akreditovaná cvičitelka jógy

- masáže SHIATSU a jiné

- terapie SRT

- osobní konzultace a semináře

Tel.: 605 988 539

Masážní studio NA VÝSLUNÍ
Za Tratí 1891, Náchod

kontaktní formulář

Shiatsu

shiatsu img

Shiatsu je japonská masážní technika, která pracuje s akupunkturními dráhami a body známými z tradiční čínské medicíny. Shiatsu terapeut pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v těchto drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla.

Manuální lymfodrenáž

je jemná, velmi příjemná ruční technika, která podporuje a posiluje funkci lymfatického (mízního) systému.

Manuální lymfodrenážní masáž se provádí prostřednictvím lehkých a jemných doteků, které opisují lymfatický systém po celé jeho délce. Drenáž se provádí pod přiměřeným tlakem pomalými kruhovými či spirálovitými pohyby. Tlak jednotlivých hmatů nesmí být kratší než jednu sekundu. Jen tak bude tok tekutin v podkoží dostatečně stimulován....

Hmatová drenážní technika vyžaduje podrobné znalosti mízního systému. Aby byla lymfatická masáž účinná, musí být lymfa stimulována ve správném směru. Masáž proto provádíme od lymfatických center směrem k perifériím. Při masáži dolních končetin začínáme nejdříve jemně masírovat hrudní mízovod, poté pokračujeme k tříselným uzlinám, následují stehna a lýtka. Prsty na noze masáž uzavírají. POZOR! U klasické masáže je tomu právě naopak.

Lymfatický systém, který je tvořen lymfatickými cévami, mízními uzlinami a některými vnitřními orgány, odvádí z lidského těla škodlivé látky, viry, bakterie a infekční zárodky. S pomocí lymfy (mízy), bezbarvé a čiré tekutiny, se distribuují vstřebané živiny do krevního oběhu a současně se do ní absorbují nahromaděné toxiny a další odpadní látky, které pak vyplavuje z těla ven.

Manuální lymfodrenáž je náročnější pro terapeuta, ale o to více efektivnější pro klienta. Po drenáži je vhodné provést kompresi, která nedovolí opětovnému prosáknutí tkáně. Na trhu jsou dostupné stahovací legíny různé síly komprese, ale při jejich výběru si dejte záležet - nesmí nikde škrtit! Po stránce kosmetické však tyto kompresivní výrobky nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou.
Celou lymfodrenážní terapii je vhodné doplnit o pravidelné cvičení, redukci váhy, správný pitný i stravovací režim, případně podpořit potravními doplňky, které vyživují tkáň zevnitř a napomohou vám k žádanému výsledku.

Provádí ji vždy certifikovaný a zaškolený pracovník a to na suchou pokožku, účinky se tím zvětšují. Dochází tak ke zlepšení výměny látek mezi krví a tkáněmi.

Můžeme mít několik druhů lymfatické manuální masáže

  • Lymfatická drenáž krku
  • Lymfatická drenáž obličeje
  • Lymfatická drenáž  horních končetin
  • Lymfatická drenáž zad 
  • Lymfatická drenáž beder 
  • Lymfatická drenáž dolních končetin
Kdo může provádět lymfodrenáž?
Lymfoterapeuté – vyškolení zdravotničtí pracovníci, kteří využívají metodu manuální lymfodrenáže. Každý lymfoterapeut musí certifikaci, která je důkazem proškolení v lymfodrenáži.
Každá správně provedená manuální lymfodrenáž má svůj přísný řád, který se musí dodržovat, aby měla pro organismus pozitivní, a nikoli negativní účinky. A proto by měl toto ošetrení provádět pouze kvalifikovaný lymfoterapeut (zdravotník), který dané problematice rozumí a ví jak dané sestavy správně kombinovat podle závažnosti problému.
 

Ilona Krunčíková, certifikovaný terapeut lymfodrenáže.

Pohlazení na výsluní - masáže Náchod

Copyright © 2020 Pohlazení Na Výsluní - Ilona Krunčíková

Webovky Pro Vás