Pohlazení na Výsluní

masáže - jóga - mandaly - konzultace

další terapie

Kontakt

kruncikova ilona joga

 

Ilona Krunčíková

- akreditovaná cvičitelka jógy

- masáže SHIATSU a jiné

- terapie SRT

- osobní konzultace

 

Tel.: 605 988 539
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Mapa:
Masážní studio NA VÝSLUNÍ
 
 

Cvičení jogy

cviceni jogy nachod

cviceni jogy na horach

joga shiatsu nachod 14

s5004983

Spřízněné weby

abeceda poznani
logo ajurveda
isis ajurveda2
loho jpg malink

Terapeutické účinky Jógy

Jóga vede k uvolnění nadměrného napětí v těle. Toto napětí má negativní vliv nejen na fyzický, ale i psychický stav člověka. Cvičení jógy je vědomě řízený pohyb, který si cvičící plně uvědomuje. Techniky jógy mohou významně pomoci při pročištění celého organizmu a napomáhají prevenci mnoha onemocnění.

Jak  probíhá cvičení  jógy

  • Na začátku cvičení využíváme dynamická cvičení, která vedou k zahřátí organizmu a nastavení správných pohybových stereotypů.
  • Protahovací a posilovací cviky slouží k nápravě svalové nerovnováhy.
  • Jógové pozice celkově ovlivňují pohybový aparát i orgánové soustavy.
Z počátku se cvičící seznamuje se svým stavem a možnostmi. Protahuje zkrácené a posiluje ochablé svaly. Seznamuje se s nastolením správného držení těla. Postupně přidává i nápravu pohybových stereotypů a celkového řízení pohybu. Při cvičení se pohyb těla harmonizuje s klidným dechem.
Jógový pohyb je vědomě řízený. Cvičící si každý pohyb uvědomuje a snaží se o jeho harmonizaci. Tím se odbourávají staré stereotypy pohybu a staré pohybové vzorce v centrální nervové soustavě.
Cílem je nastolení komplexní harmonie a zdraví organizmu. Relaxační techniky vedou k harmonizaci celého organizmu.

Jóga  nám  může  pomoci  s  mnoha  problémy

například s problémy pohybového aparátu, s astmatem, artrózou, osteoporózou, upravuje tlak krve, zpevňuje cévy a žíly, upravuje lymfatický systém, dýchání, ženské problémy a mnoho dalších...

Jóga a artróza : pravidelným jógovým cvičením můžeme významným způsobem předejít kloubním potížím, zmírnit je, či dokonce odstranit. Nejen zkvalitnit stav kloubů, ale i celkový stav pohody a duševní svěžesti.

Jóga a osteoporóza: při cvičení jógy se zlepšuje smysl pro rovnováhu a tím zmírnit riziko pádů. Posilujeme ochablé svalstvo, ovlivňujeme centrální nervový systém.

Jóga a páteř : jóga je pro své principy ideálním způsobem pro rehabilitaci

Jóga a stárnutí: cvičení celkově harmonizuje funkce našeho těla, tím navozují příjemný pocit tělesné i duševní pohody a napomáhají příjemnému prožívání života.

Jóga a relaxace: relaxační techniky vedou k harmonizaci celého organizmu. K fyzickému i psychickému uvolnění, zvýšené schopnosti čelit stresovým situacím, k posílení sebedůvěry a zvýšené schopnosti koncentrace.

Jóga a dýchání: velmi významné je působení na vnitřní orgány a na nervový systém. Odbourávání nesprávných stereotypů dýchání můžeme v krátké době dosáhnout pozitivních změn nejen ve fyzické kondici, ale i v prohloubení duševní rovnováhy.

 

Cvičení jógy je vhodné pro děti, všechny věkové kategorie a  především je to vhodné a ohleduplné pro těhotné ženy.

Zvu vás ke cvičení jógy v Náchodě a v Červeném Kostelci.

Copyright © 2018 - Pohlazení na výsluní - masáže, jóga, mandaly, SRT - Náchod

Tvorba webových stránek
www.webovkyprovas.cz